Price list

Book now

Powered by Booking.com

 

Rezydencja WAKSMAN - nasze początki...

 

"...otwarcie Rezydencji "Waksman" przy Grodzkiej 19 to przełom w budowaniu wizerunku lubelskiego Starego Miasta".

Stare Miasto, serce i ozdoba Lublina, dotychczas rozwijało się dzięki kawiarenkom, restauracjom i za sprawą urzędów, instytucji i firm, które mają tu siedziby.

- Zawsze oprowadzam kontrahentów po Starym Mieście. A oni zawsze pytają: czy można tu przenocować? Odpowiadałem: niestety... - mówi właściciel, szef firmy Tewa-Termico, która otworzyła pierwszy na Starym Mieście kameralny pensjonat. Wprawdzie kilka instytucji ma tu pokoje gościnne, ale nie jest to standard dla klientów biznesowych.

- Wchodząc do Rezydencji "Waksman" czuć się będzie piękno i atmosferę Starego Miasta. Będzie domowa atmosfera - zapowiada szef firmy Tewa-Termico.

Kamienica przy Grodzkiej 19, tuż przy Bramie Grodzkiej, tworzy razem ze znajdującym się tam Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN" przyczółek przemian tej części Starego Miasta. Kiedy rozpoczęto jej remont władze Lublina myślały o zlokalizowaniu tu miejskiego hoteliku, który godnie mógłby przyjmować gości m.in. z miast partnerskich i biznesmenów. Wyremontowana - ponad rok stała pusta, będąc przedmiotem targów między kilkoma organizacjami, które widziałby tu swoją siedzibę. Wtedy wrócono do dawnej koncepcji: wydzierżawiono Grodzką 19 sprzedając jednocześnie sąsiednią, wymagającą remontu kamienicę przy Grodzkiej 17. W przyszłości obie będą połączone, tworząc kompleks hotelowy.

- W szyldzie obok nazwy umieszczone są dwa diamenty. Znak, że tu powstało coś z popiołów - mówi zadowolony właściciel pensjonatu. Pensjonat o domowej atmosferze zapewnia pełną obsługę gości, łącznie z dowozem z lotniska. Tak jak Tewa-Termico, hotel posiada certyfikat jakości ISO 9001. Za kilka lat będzie tu razem ponad 25 pokoi i apartamentów, każdy o nieco innym wystroju. Ceny konkurencyjne - 40 euro za pokój oraz 60 euro za apartament. Będzie jeszcze kameralna restauracja, jest już galeria sztuki - w urokliwych piwnicach przy Grodzkiej 19 działa galeria autorska Bartłomieja Michałowskiego.

 
    next site
 
 
waksman@waksman.pl