Cennik

Zarezerwuj teraz

Powered by Booking.com

 

Oferta turystyczna Lubelszczyzny:

Judaica |  Kozłówka  |  Lublin | Trójkat lubelski

 

 

"Magiczny Lublin "

Zapraszamy Państwa do poznania Koziego Grodu tzw. Szlakiem Wielokulturowym, nawiązującym do okresu świetności naszego miasta, kiedy to ludność Lublina jak i całej ówczesnej Lubelszczyzny, stanowiła bogatą mozaikę kultur, religii i obyczajów zamieszkałych tu nacji tj. Polaków, Żydów, Ukraińców, Romów, Tatarów i Niemców. Niestety okupacja, holocaust i akcje przesiedleńcze położyły kres temu, jakże bogatemu kulturowo, światu. Spróbujmy razem odkryć co pozostało z niego do dziś.

 

Przykładowa Trasa:
1. Pomnik Unii Lubelskiej oraz Plac Litewski
2. Kościół Ewangelicko-Augsburski p.w. Trójcy Świętej
3. Pałac Lubomirskich oraz pobliskie pałace: Czartoryskich i Potockich
4. Dawna cerkiew grecka
5. Gmach Szkoły Handlowej im. A. i J.Vetterów oraz pobliski pobernardyński kościół pw. Nawrócenia Św. Pawła; Nowy Ratusz oraz XIV- wieczna Brama Krakowska
6. Plac Katedralny wraz z Archikatedrą oraz pobliska Wieża Trynitarska
7. Staromiejski Rynek / Teatr Stary, Bazylika o.o. Dominikanów, Plac po Farze /
8. Brama Grodzka / oraz wizyta w Ośrodku Teatr NN-Brama Grodzka /
9. Wzgórze zamkowe / Zamek, Kaplica pw. Trójcy Świętej z unikatową polichromią rusko-bizantyńską - zabytek klasy 0; Muzeum, Baszta -więzienie/
10. Obelisk na pamiątkę Wielkiej Synagogi
11. Prawosławna cerkiew
12. Wzgórze "Czwartek"

 

Zachęcamy Państwa również do odkrywania naszego Miasta na swój sposób, do wędrówki po zakamarkach i zaułkach lubelskiej Starówki.
Być może uda się Państwu dostrzec to, co najbardziej ulotne, lub doświadczyć czegoś, co nadal istnieje, lecz jest już trochę wyblakłe i nadgryzione zębem czasu jak prezentowane fotografie.

   
 
 
waksman@waksman.pl