5 najlepszych ćwiczeń na pelikana

Czy szukasz szybkiego sposobu na utratę wagi, to jesteś we właściwym miejscu. Ćwiczenia pelikana to świetny sposób na pozbycie się tłuszczu z brzucha i uzyskanie płaskiego brzucha. Nazwa ćwiczenia to pelikan i trzeba wykonać to ćwiczenie z rękami, nogami i stopami.

Kluczem do sukcesu ćwiczeń pelikana jest wykonywanie ich pod okiem eksperta. Ćwiczenia pelikana mogą być wykonywane wszędzie, więc możesz je wykonywać w domu lub na siłowni.

Oto lista ćwiczeń pelikana, które możesz wypróbować.

1. Skręt pelikana (ang. pelican twist)

Zacznij z nogami wyciągniętymi przed siebie. Twoje ręce powinny znajdować się obok ud. Teraz zacznij powoli skręcać biodra, a twoje ciało powinno pozostać w tej samej pozycji. Musisz cały czas obracać biodra tak mocno, jak tylko możesz.

2. Podnoszenie nóg na pelikanie

To ćwiczenie jest bardzo podobne do skrętu pelikana, ale jest łatwiejsze. Zacznij z nogami wyciągniętymi przed siebie. Teraz powoli zginaj kolana i podnoś nogi. Upewnij się, że głowa pozostaje w tej samej pozycji. Musisz utrzymać tę pozycję przez około 30 sekund.

3. Rozciąganie pelikana

To kolejne ćwiczenie z pelikanem, ale jest nieco inne. Zacznij z nogami wyciągniętymi przed sobą. Teraz zegnij kolana i wyciągnij ręce w kierunku nieba.

4. Pelikan plank

Musisz zacząć z rękami skrzyżowanymi nad klatką piersiową i nogami wyciągniętymi przed sobą. Teraz powoli zginaj kolana i opuszczaj ciało, aż łokcie sięgną podłogi. Trzeba utrzymać tę pozycję przez około 60 sekund.

5. Pelikanowy skręt nóg

Jest to odmiana plank pelikana. Zacznij z nogami wyciągniętymi przed siebie i ugnij kolana, a ciało trzymaj prosto. Powoli podnoś nogi do góry, aż twoje ręce dotkną podłogi.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych ćwiczeń pelikana, które możesz wykonać, aby uzyskać płaski brzuch. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na utratę wagi, to zdecydowanie powinnaś spróbować ćwiczeń pelikana. Da ci to płaski i szczupły brzuch w krótkim czasie.