5 najlepszych pozycji jogi dla płaskiego brzucha

Jak sama nazwa wskazuje, jest to postawa, w której twoje ciało leży płasko, a jedyną rzeczą, która pozostaje jest głowa. Jeśli jesteś początkujący w jodze, to ta pozycja jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie, ponieważ pomoże ci poczuć się zrelaksowanym.

W tej pozycji jogi musisz trzymać ręce i stopy dotykające ziemi, a głowa jest trzymana na podłodze. Twój kręgosłup jest ustawiony pionowo.

1) Pozycja górska

Zacznij z kolanami i udami na ziemi. Połóż dłonie na udach, a palce powinny być skierowane w stronę palców. Powoli wdychaj i wydychaj robiąc odwrotną pozę góry.

2) Pozycja dziecka

Twoje kolana są trzymane blisko klatki piersiowej, a dłonie są umieszczone na ziemi. Należy trzymać brodę i czoło na podłodze. Oczy są zamknięte. Ta pozę stosuje się głównie u noworodków.

3) Stójka na ramionach

Trzymaj ręce prosto na podłodze i zginaj nogi, a dłonie umieść na podłodze. Twoje plecy powinny być proste. W tej pozie należy wykonać wdech i wydech trzymając głowę, szyję i ramiona w linii prostej.

4) Wygięcie w przód w pozycji siedzącej

Usiądź na podłodze i trzymaj nogi prosto. Połóż ręce na podłodze i przytrzymaj biodra. Twój tułów jest wyprostowany, a głowa trzymana jest na podłodze. Twój kręgosłup jest wygięty.

5) Pozycja kobry

Połóż się na podłodze i trzymaj nogi prosto, a ręce obok boków. W tej pozie głowa jest utrzymywana na ziemi, a ramiona są równoległe do ciała.

Wnioski:

Są to najlepsze 5 póz dla początkujących w jodze i pomoże Ci to uzyskać płaski brzuch. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tych póz to możesz zdecydować się na dowolny trening jogi, który pomoże Ci spalić kalorie i zmniejszyć wagę.