4 skuteczne porady dotyczące pomiaru, aby uzyskać najlepszy pomiar

Czy walczysz, aby znaleźć prawidłowy pomiar swojej tkanki tłuszczowej? Tak, wszyscy tam byliśmy. Jako osoba, która próbuje schudnąć, jest to najczęstsze pytanie, na które musisz odpowiedzieć.

Procent tłuszczu w ciele jest bardzo ważnym czynnikiem podczas próby utraty wagi, ponieważ mówi, ile tłuszczu masz w swoim ciele. Im wyższy procent, tym więcej tłuszczu masz i niższy procent, tym mniej tłuszczu masz. Więc, co to jest idealny procent tłuszczu w organizmie?

Istnieją różne techniki pomiaru tkanki tłuszczowej, takie jak analiza impedancji bioelektrycznej (BIA), ważenie hydrostatyczne i absorpcjometria dwuenergetycznego promieniowania rentgenowskiego (DXA). Omówimy szczegółowo pomiary BIA i DXA.

Pomiar tkanki tłuszczowej metodą analizy impedancji bioelektrycznej (BIA)

Metoda ta jest najprostszym i najbardziej opłacalnym sposobem pomiaru tkanki tłuszczowej. Aby wykonać badanie musisz stanąć prosto i położyć bose stopy na wadze.

Urządzenie zmierzy opór Twojego ciała, a liczba pokaże Ci ilość tłuszczu w Twoim ciele. BIA mierzy ilość tłuszczu przepuszczając prąd elektryczny przez Twoje ciało i obliczając opór. Ta technika jest bardzo popularna, ponieważ jest łatwa w użyciu, a także jest bardziej niezawodna niż inne metody.

Pomiar tkanki tłuszczowej metodą absorpcjometrii promieniowania rentgenowskiego o podwójnej energii (DXA)

Jest to najbardziej dokładny sposób pomiaru tkanki tłuszczowej, ale jest również najdroższy. Skan DXA to urządzenie, które zmierzy ilość tłuszczu poprzez skanowanie całego ciała.

Skanowanie DXA zajmie kilka minut i pozwoli zmierzyć ilość tłuszczu w Twoim ciele. Istnieją pewne ograniczenia tej techniki, jak to, że nie może zmierzyć tłuszczu w mięśniach.

Wnioski:

Jak widać te dwie techniki pomiarowe są najbardziej wiarygodnymi i najskuteczniejszymi sposobami na uzyskanie pomiaru tkanki tłuszczowej. Teraz możesz użyć jednej z wyżej wymienionych metod, aby uzyskać przybliżony obraz swojej tkanki tłuszczowej.